Jarní úklid pro radost

Úklidové tipy

Ať už nás uklízení baví nebo ne, snad všichni máme rádi dokonale uklizený a navoněný domov, který se blýská čistotou. V našich krajích je zvykem – a tak trochu povinností – dělat takový úklid na vánoce. Zato americké uklízecí blogy se články na téma Spring cleaning začínají plnit právě teď. Narozdíl od toho vánočního nemá termín, do kdy to musíte stihnout – a můžete ho dělat jen tak – pro radost. A nebo nemusíte 🙂

Správný úklidový „arzenál“ vám ulehčí jakýkoliv úklid

Zdroj obrázku RetailMeNot

Pokud uklízíte pravidelně, ať už podle Zónového úklidu nebo vlastním způsobem, jarní úklid pomůže dodat vašemu domovu dokonalý lesk. A jestli zatím uklízíte jen nárazově, jarní úklid může být právě tím, co vás k pravidelnému udržování domácnosti zavede (pozor – nepřežeňte to – ať sami sebe od pravidelného úklidu neodradíte).

Na jarní úklid domácnosti si můžete vyhradit 1 či 2 dny (záleží na vás, jak moc do hloubky chcete jít – a také jak máte velký dům nebo byt), a nebo jej můžete dělat postupně, třeba po jednotlivých místnostech. Úklid pro radost nemá žádná pravidla – když vás báječně čistá domácnost začne bavit, pokračujte. Když vás úklid začne štvát, nechte toho a uklízejte obvyklých 20 minut denně.

A co se při takovém jarním úklidu uklízí?

Jarní úklid bývá důkladnější, než ten, který děláme průběžně. Uklízíme při něm i místa, kam se běžně nedostaneme – třeba vršky skříní, prostory pod gaučem či za ním… Můžete odtáhnout ledničku a uklidit za ní, důkladně vyčistit troubu, vysát matrace nebo zatočit s vodním kamenem v nádržce WC. K jarním tradicím patří i umytí oken – a vpuštění nového jarního světla dovnitř do domu.

Jarní úklid můžete spojit i se sezónním třídění šatníku – uložte oblečení, na které už je příliš teplo, vyřaďte to, které je poškozené, nelíbí se vám a nebo jste ho letošní zimu nenosili (a nečekáte, že se to v té příští změní). Do skříní přesuňte oblečení na jarní a letní sezónu – pokud chcete, můžete ho předtím vyprat na krátký cyklus s příjemně voňavou aviváží (já teď ujíždím na vůni Sandonorico), nebo dát osvěžit s ubrousky do sušičky. Prádlo se tím zbaví případného prachu a bude krásně vonět a lákat k dalšímu nošení.

Domov na závěr nezapomeňte hezky vyvětrat a provonět (zvlášť, pokud na úklid používáte prostředky, které zrovna nevoní). Ke starým jarním tradicím patřilo ještě přinesení nového ohně – udělejte si tedy radost krásnými a voňavými svíčkami – a nešetřete je na jindy 🙂 Romantika a příjemná atmosféra by měla být součástí každého vašeho dne. Konec konců, má velká inspirace Fly Lady má v úklidovém seznamu nákup svíček naplánovaný na každý čtvrtek :-).

Inspiroval vás dnešní článek k jarnímu úklidu, ale nevíte, jak do toho? Nevadí – v několika příštích vám napíšu, jak důkladně a jarně uklidit jednotlivé místnosti. A pokud máte chuť pustit se do toho hned, začněte čímkoliv, co vás inspirovalo – třeba umytím oken 🙂

Nezapomeňte, jarní úklid si děláme pro radost. Snad vás bude alespoň trochu bavit 🙂

Výrobky Eurona s výraznou slevou

S heslem pro hosta 420-7645911681 nakupujete za velkoobchodní ceny bez 20% marže.

Po kliknutí na odkaz by se heslo mělo načíst automaticky. Sleva vám bude odečtena v košíku před potvrzením objednávky.

Chcete nakoupit ještě výhodněji?

Přečtěte si Jak ušetřit 1223 Kč při prvním nákupu.

 

Eurona by Cerny

Ekologická bytová kosmetika

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This