Proč jsem doma vyměnila všechnu drogérii

Recenze prostředků

Než jsem se konečně naučila efektivně uklízet, musela jsem objevit několik principů a nezbytností, bez kterých dlouhodobě uklizená domácnost prostě nefunguje.

Systém pravidelného úklidu, vhodné místo pro každou věc, zbavení se zbytečností nebo ukládání věcí na jejich místo. Nakonec se objevila ještě jedna – úklidové prostředky, které opravdu dělají to, co mají v popisu práce – a dělají to dobře.

Ne všechny prostředky na vodní kámen umí vodní kámen skutečně odstranit

Zdroj obrázku vlastní

(jsem registrovanou poradkyní firmy Eurona by Cerny – výrobce produktu Bathroom cleaner, na obrázku vpravo)

Když jsem objevila systém uklízení, kterému říkám Zónový úklid, popadla mě lehce euforická mánie testování čistících prostředků. Po čem zmizí napečená vrstva na sporáku a čím se nejlépe myjí okna? Jsou německé prostředky skutečně lepší, než české? Co opravdu odstraní zápach z ledničky či zatuchlého prádla?

Vyzkoušela jsem opravdu ledacos a dodnes mám ve sklepě slušné zásoby více či méně funkčních čistidel. Občas mi něco doporučila či zapůjčila i má tchyně, o které si tajně myslím, že když si chce udělat radost, zajde se podívat do drogerie, co mají mezi čističi nového…

Když mi tedy kamarádka s trochu přehnaným nadšením představovala Euronu, nebyla jsem žádná úklidová panna 🙂 – a k nové značce jsem přistupovala značně skepticky. Vzhledem ke své testovací mánii jsem si ale nechala několik výrobků doporučit a udělala objednávku.

Když dorazila, naředila jsem do rozprašovače sprej na mytí koupelen a nastříkala s ním jednu ze 4 zástěn sprchového koutu. Příjemná vůně pomeranče mě překvapila (jsem na odér čistících prostředků poměrně citlivá) – nicméně kvůli ní se člověk úklidové prostředky nekupuje.

Jenže po 20 minutách jsem zjistila, že z nastříkané plochy jen po setření houbou beze stopy zmizela naprostá většina vodního kamene. Toho, se kterým si do té doby žádný prostředek neporadil (máme dost tvrdou vodu a nejsem zastáncem čištění silnými kyselinami a podobně).

To mě překvapilo.

Přece jen jsem si ale říkala, jestli stejný efekt nemají při delším působení všechny prostředky na koupelnu a vodní kámen – a na zbývající tři zástěny nastříkala 3 různé prostředky, které jsem měla doma. Ekologický čistič You jsem dostala zdarma k otestování v rámci DM skauta, sanitol jsem do té doby používala jako svůj preferovaný čistič na toaletu a koupelnu. Nedopadlo to moc dobře – stěny nastříkané dvěma jmenovanými čističi vypadaly po 20 minutách prakticky stejně, jako předtím.

Fotografie pravdivě ukazují výsledek domácího testu na mém vlastním sprchovém koutě – všechny 3 plochy byly ošetřeny zároveň, doba působení byla u všech přípravků stejná.

Ačkoliv to zákony v ČR nepožadují, pro pořádek uvádím, že jsem registrovanou poradkyní společnosti Eurona by Cerny, která vyrábí produkt Bathroom cleaner (na obrázku vpravo). Je pro mě důležité, abyste mé zkušenosti s výrobky mohli vnímat jako důvěryhodné, nikoliv jako skrytou reklamu nebo snahu o poškození jiných značek. Uvedené čističe jsem v testu použila z jednoduchého důvodu – měla jsem je doma.

I když jsem ten den neměla další úklid v plánu, trochu mě svrběla ruka nad Univerzálním čističem – nakonec jsem to nevydržela večer a místo nepříliš úspěšné snahy usnout jsem nakonec naředila další lahev a šla ho vyzkoušet na kuchyňských skříňkách (podobné uklízecí záchvaty typu „Monika z Přátel“ naštěstí nemívám příliš často.

Zásoba švédských utěrek se právě točila v bubnu pračky, tak jsem vzala obyčejný bavlněný hadr, nastříkala a přetřela. 12 kuchyňských skříněk (ano, mám velkou kuchyň 🙂 ) jsem měla za 10 minut perfektně čistých – bez drhnutí se mi podařilo setřít i přischlé kousky termixu (obvyklá noční můra, s láskou zanechaná dětmi).

Obvyklou leštěnku na nábytek jsem v klidu vynechala, nebyla potřeba. Během dalších 10 minut jsem vyčistila i obklady a spotřebiče, naprosto ohromená tím, jak snadný a rychlý celý úklid byl.

Stejně pozitivní zkušenost mi další den poskytnul kyslíkový agent na čištění skvrn, usazenin a plísní, a také čistič na podlahu.

Během 3 měsíců jsme doma vyměnili naprostou většinu používané drogérie za výrobky od Eurony – prací prostředky, speciální čističe (nerez, varná deska, trouba…). Abych řekla pravdu – taky jsme pořídili pár takových, které jsme do té doby neměli 🙂

Z původních zásob jsme prozatím zůstali jen u tablet na nádobí – současná značka nám vyhovuje a u Eurony uživatelé uvádějí, že se musí vychytat dávkování. Časem mi asi zvědavost nedá, ale zatím se mi do toho nechce.

Nějaká zklamání?

Schválně – čekáte, že vám řeknu, že je všechno dokonalé? 😉

Zatím jsem vyzkoušela zhruba 30 výrobků (bez rozlišení vůně, jinak by jich bylo přes 50) – a mám pár takových, které mi úplně nesedly.

Které to jsou?

Čistič na sklokeramickou desku – připadá mi, že jeho čistící schopnosti nejsou až tak dobré, jak bych doufala. V tomto případě si ho asi  přesto pořídím znovu – deska je po něm luxusně naleštěná.

Sprej do sušičky prádla – tady jsem od výrobku očekávala jiného, než co doopravdy dělá. Chtěla jsem náhradu za voňavé ubrousky do sušičky. Sprej sice sám o sobě má vůni Green, ale prádlo po něm nevoní. Dodatečně jsem zjistila, že i podle katalogu je určený jen k tomu, aby prádlo ze sušičky neelektrizovalo. Vzhledem k tomu, že tento problém nemám, sprej nepoužívám a znovu kupovat nebudu. Naopak jsem po dlouhé době začala používat aviváž, o které Eurona tvrdí, že je vhodná i do sušiček (prádlo voní i po sušení v sušičce).

Hydratační šampon – šampon obsahuje silikony, díky kterým jsou vlasy dokonale hebké a vyhlazené, nicméně mně osobně nedělají úplně dobře na pokožku hlavy. Znovu kupovat nebudu.

Značnou výhodou Eurony je, že pokud vám výrobek z jakéhokoliv důvodu nevyhovuje, stačí ho do 30 dní vrátit zpět do Eurony (podmínkou je, že ve výrobku ještě zbývá alespoň 80% obsahu).

Výrobce drogerie a kosmetiky Eurona svoje výrobky prodává formou přímého prodeje – neseženete je tedy v drogerii, ale pouze u poradců Eurona nebo přímo na webu Eurony v e-shopu. Z cen, které jsou uvedené u výrobků, můžete už u první objednávky získat 16% slevu, stačí v objednávce zadat vstupní heslo pro hosta 420-7645911681
Poštovné je 90 Kč, u zásilek v hodnotě 1500 Kč (v cenách před slevou) zdarma. Zásilky vozí společnost DPD, platit lze na dobírku (bez příplatku), nebo předem kartou. K první objednávce dostanete zdarma katalog výrobků, u objednávek nad 2000 Kč (před slevou) obdržíte navíc vzorník aviváží.

Pin It on Pinterest

Share This