Navždy spolu

Prádlo, Úklidové tipy

Znáte ten okamžik, kdy v prádelníku zmizí poslední pár ponožek a vás čeká třídění a párování ponožek, které se zatím nastřádaly v prádelním koši? Slibte mi, že to takhle děláte naposledy – a já vás naučím lepší způsob…

Nejobtížnější pexeso na světě – párování ponožek

Zdroj obrázku Pinterest

Mám vyzkoušené dva způsoby, jak ponožky úspěšně párovat bez zdlouhavého přebírání.

Zaprvé – perte dostatečně často. Když neperete ponožky za delší dobu, než týden, nemusíte jich párovat tolik a půjde vám to rychleji. Pokud perete prádlo podle toho, komu patří, nikoliv podle druhu, nejspíš vám tahle rada bude stačit. Po vyprání věšte ponožky už na šňůru na jeden kolíček a při skládání prádla je rovnou srolujte do sebe.

Druhá rada je pro ty, kdo perou ponožky celé rodině naráz nebo používají sušičku. Držte ponožky pohromadě od chvíle, kdy je sundáte z nohou. Buďto si můžete pořídit tzv. ponožkovače – spony na ponožky, kterými daný pár sepnete dohromady a ponecháte sepnutý během celého praní.

Nebo kupte každému členu rodiny jeden sáček na praní a nechte je špinavé ponožky ukládat do nich – sáček po vyprání strčíte do sušičky a při skládání budete přesně vědět, které komu patří.

Rada pro líné rodiče na závěr? Slibte dětem pětikorunu za každý týden, po kterém odevzdají 7 párů ponožek do prádla. Obvykle to vyjde levněji, než doplňovat ty ztracené.

Pin It on Pinterest

Share This