Potřebujete přípravek, se kterým uklidíte celou domácnost od podlahy po strop? Pak rozhodně potřebujete Univerzální čistič od Eurony! Prozradím vám, na co všechno se dá použít a jak jsem s ním spokojená já sama.
Univerzální čistič se vyrábí v 7 základních vůních. K mým osobním favoritům patří Pomeranč a Černý hrozen – pokud máte raději neutrální úklidové vůně, zkuste Green.
Zdroj obrázku EuronaByCerny
Cena: 226,- Kč

Obsah: 1 l

Ředění: 1:9 (z jedné lahve lze naředit 20 x 0,5 l)

Cena za jednu 0,5 l  lahev po naředění: 11,30 Kč

[kkstarratings]
Výrobce drogerie a kosmetiky Eurona svoje výrobky prodává formou přímého prodeje – neseženete je tedy v drogerii, ale pouze u poradců Eurona nebo přímo na webu Eurony v e-shopu. Z cen, které jsou uvedené u výrobků, můžete už u první objednávky získat 16% slevu, stačí v objednávce zadat vstupní heslo pro hosta 420-7645911681
Poštovné je 90 Kč, u zásilek v hodnotě 1500 Kč (v cenách před slevou) zdarma. Zásilky vozí společnost DPD, platit lze na dobírku (bez příplatku), nebo předem kartou. K první objednávce dostanete zdarma katalog výrobků, u objednávek nad 2000 Kč (před slevou) obdržíte navíc vzorník aviváží.
Univerzální čistič byl jedním z prvních výrobků, které jsem u Eurony vyzkoušela – a rozhodně mě přesvědčil o tom, že stojí za to mít ho doma. Dá se s úspěchem použít na úklid většiny domácnosti – nehodí se pouze na nelakované dřevo. Mezi jeho nejlepší vlastnosti patří skvělá odmašťovací síla,kterou užijete zejména při úklidu kuchyně. Jeho využití je opravdu hodně široké – poradím vám, na co všechno se dá použít.

Nejklasičtějším způsobem použití je naředění do sprejové lahve (u lahví Eurona nalijete vodu po nápis Concentrate a dolijete koncentrovaným čističem do 500 ml).

Úklid kuchyně – sprej používám prakticky na celou kuchyň. Perfektně odmastí a vyčistí sporáky a varné desky, bez větší námahy s ním vyčistím obklady a kuchyňské skříňky (včetně těch, na které děti s láskou napatlají termix). Ty se pak díky obsahu kokosového mléka nejen pěkně lesknou, ale také lépe odolávají dalším snahám o opatlávání 🙂 Běžně ho používám i na úklid linky po vaření a stolu po jídle. Perfektní je na vymytí ledničky – dobře si poradí i s případnými pachy. V nouzi se dá použít i na mytí nádobí.

Podlahy – na podlahy sice většinou používám speciální prostředek na dlažby s ochrannou funkcí, ale občas ho střídám i s univerzálním čističem (hlavně kvůli vůni). Ředí se v poměru 15 ml (půl víčka) na 4 l vody (vodu neodměřuji, trochu větší zředění pořád funguje skvěle). Při drobných nehodách (rozlitá šťáva apod.) podlahu jen přestříknu sprejem a stáhnu mopem.

„Nic jiného už nepoužívám. Dávám jen pár kapek do kbelíku – skvěle to pění a fakt dobře se s tím uklízí.“

moje tchyně – úklidový guru 🙂

Okna, rámy a zrcadla – používám sprej a švédskou utěrku, obvykle stačí jen setřít a nechat uschnout (případně můžete stáhnout stěrkou). Přílišné leštění spíš nedoporučuji, může dělat šmouhy.

Nábytek, dveře, futra, kliky – od chvíle, kdy jsem začala používat univerzální čistič, leštěnka na nábytek nemá co na práci 🙂 Skvěle myje lamino a další lesklé povrchy, v nouzi nejvyšší se mi s ním podařilo vyčistit i razítkovací barvu z natřené nelakované komody (zblízka je vidět, že barva trošičku utrpěla, ale běžné oko to nepozná).

Spotřebiče – lednička, pračka, myčka – nastříkat, setřít švédskou utěrkou. U menších spotřebičů (kávovar, konvice, topinkovač) stříkám na utěrku a tou pak utírám.  Na hodně zamaštěnou digestoř stačí nastříkat, rozložit na povrch digestoře papírové utěrky a nechat působit (obvykle stačí 30 minut, když ne, nechat přes noc).

Úklid koupelny – skvělý na koupelnové skříňky, zrcadla, obklady… Používám ho i na vnější stranu sprchového koutu – na vanu a sprchu zevnitř dávám přednost Čističi koupelen (máme tvrdou vodu a vodní kámen býval naším stálým přítelem). Univerzální čistič složku proti vodnímu kameni neobsahuje, čistič koupelen ano.

Odstraňování samolepek – moje děti milují nálepky. Na skříních, na oknech, na podlaze… Pro snadné odlepení je stačí nastříkat univerzálním čističem a nechat provlhnout – pak je stačí sloupnout nebo setřít hadrem/houbičkou. Neúspěch jsem zaznamenala pouze u slevové samolepky z Ikea na troubě, která držela doslova a do písmene jak helvétská víra 🙂 Po třech letech marných pokusů jsem nakonec slavila úspěch až s Odstraňovačem etiket (30 vteřin a byla beze stopy pryč).

„Tak ti pěkne děkuju… Nedělní úklid jsem vskutku neplánovala… 😀 Kdyby nelilo, umyju i okna… 🙂

 

kamarádka Magda po prvním vyzkoušení

Pár dalších tipů, které jsem zatím nezkoušela:

Na prádlo – na mastné skvrny na oblečení a utěrkách nalít neředěný univerzální čistič a nechat působit do dalšího praní. Údajně funguje i na skvrny od propisovačky či olejový šmír.

Přidání 20 ml k pracímu cyklu pomůže odstranit maz kolem gumy a hadice (asi bych to nezkoušela při běžném praní oblečení, ale třeba s hadry na podlahu…)

Na mytí auta – přípravek je ekologický, takže klidně můžete mýt na trávě na zahradě.

Na předmytí nádobí do myčky – párkrát stříknout na špinavé hrnce a nechat působit, pak nechat běžně umýt v myčce. 2 střiky naředěného univerzálu přímo do myčky zlepší čistící sílu tablety/prášku.

Na skvrny na koberci a čalouněném nábytku – nařeďte si čistič do lavoru, napěňte a pěnou jemně čistěte.

Na voskovky na zdi – vyzkoušejte ředěný sprej, když nebude stačit, tak neředěný čistič. Vyzkoušejte na skrytém místě – ne každá barva čištění vydrží.

Proti mšicím a dalšímu hmyzu – čistič rozředěný v poměru 1:19 (25 ml čističe na 475 ml vody) můžete opatrně nastříkat na květiny napadené mšicemi. Stříkat je třeba pouze na stonky větších rostlinek a ne za slunečného dne (slunce by mohlo rostliny spálit). Univerzální čistič s levandulovou vůni obecně odpuzuje hmyz.

Na ruce od smůly a šmíru – čistič je bezpečný i při použití přímo na kůži, díky velké odmašťovací síle tak pomáhá umýt i jinak těžko odstranitelnou špínu. V nouzi nejvyšší ho prý můžete použít i na tělo či vlasy – ale pozor, odmašťuje opravdu hodně…

Výrobce drogerie a kosmetiky Eurona svoje výrobky prodává formou přímého prodeje – neseženete je tedy v drogerii, ale pouze u poradců Eurona nebo přímo na webu Eurony v e-shopu. Z cen, které jsou uvedené u výrobků, můžete už u první objednávky získat 16% slevu, stačí v objednávce zadat vstupní heslo pro hosta 420-7645911681

Poštovné je 90 Kč, u zásilek v hodnotě 1500 Kč (v cenách před slevou) zdarma. Zásilky vozí společnost DPD, platit lze na dobírku (bez příplatku), nebo předem kartou. K první objednávce dostanete zdarma katalog výrobků, u objednávek nad 2000 Kč (před slevou) obdržíte navíc vzorník aviváží.

Pin It on Pinterest

Share This