Potřebujete přípravek, se kterým uklidíte celou domácnost od podlahy po strop? Pak rozhodně potřebujete Univerzální čistič od Eurony! Prozradím vám, na co všechno se dá použít a jak jsem s ním spokojená já sama.
Univerzální čistič se vyrábí v 7 základních vůních. K mým osobním favoritům patří Pomeranč a Černý hrozen – pokud máte raději neutrální úklidové vůně, zkuste Green.
Zdroj obrázku EuronaByCerny
Cena: 226,- Kč

Obsah: 1 l

Ředění: 1:9 (z jedné lahve lze naředit 20 x 0,5 l)

Cena za jednu 0,5 l  lahev po naředění: 11,30 Kč

[kkstarratings]
Výrobce drogerie a kosmetiky Eurona svoje výrobky prodává formou přímého prodeje – neseženete je tedy v drogerii, ale pouze u poradců Eurona nebo přímo na webu Eurony v e-shopu. Z cen, které jsou uvedené u výrobků, můžete už u první objednávky získat 16% slevu, stačí v objednávce zadat vstupní heslo pro hosta 420-7645911681
Poštovné je 90 Kč, u zásilek v hodnotě 1500 Kč (v cenách před slevou) zdarma. Zásilky vozí společnost DPD, platit lze na dobírku (bez příplatku), nebo předem kartou. K první objednávce dostanete zdarma katalog výrobků, u objednávek nad 2000 Kč (před slevou) obdržíte navíc vzorník aviváží.
Univerzální čistič byl jedním z prvních výrobků, které jsem u Eurony vyzkoušela – a rozhodně mě přesvědčil o tom, že stojí za to mít ho doma. Dá se s úspěchem použít na úklid většiny domácnosti – nehodí se pouze na nelakované dřevo. Mezi jeho nejlepší vlastnosti patří skvělá odmašťovací síla,kterou užijete zejména při úklidu kuchyně. Jeho využití je opravdu hodně široké – poradím vám, na co všechno se dá použít.

Nejklasičtějším způsobem použití je naředění do sprejové lahve (u lahví Eurona nalijete vodu po nápis Concentrate a dolijete koncentrovaným čističem do 500 ml).

Úklid kuchyně – sprej používám prakticky na celou kuchyň. Perfektně odmastí a vyčistí sporáky a varné desky, bez větší námahy s ním vyčistím obklady a kuchyňské skříňky (včetně těch, na které děti s láskou napatlají termix). Ty se pak díky obsahu kokosového mléka nejen pěkně lesknou, ale také lépe odolávají dalším snahám o opatlávání 🙂 Běžně ho používám i na úklid linky po vaření a stolu po jídle. Perfektní je na vymytí ledničky – dobře si poradí i s případnými pachy. V nouzi se dá použít i na mytí nádobí.

Podlahy – na podlahy sice většinou používám speciální prostředek na dlažby s ochrannou funkcí, ale občas ho střídám i s univerzálním čističem (hlavně kvůli vůni). Ředí se v poměru 15 ml (půl víčka) na 4 l vody (vodu neodměřuji, trochu větší zředění pořád funguje skvěle). Při drobných nehodách (rozlitá šťáva apod.) podlahu jen přestříknu sprejem a stáhnu mopem.

„Nic jiného už nepoužívám. Dávám jen pár kapek do kbelíku – skvěle to pění a fakt dobře se s tím uklízí.“

moje tchyně – úklidový guru 🙂

Okna, rámy a zrcadla – používám sprej a švédskou utěrku, obvykle stačí jen setřít a nechat uschnout (případně můžete stáhnout stěrkou). Přílišné leštění spíš nedoporučuji, může dělat šmouhy.

Nábytek, dveře, futra, kliky – od chvíle, kdy jsem začala používat univerzální čistič, leštěnka na nábytek nemá co na práci 🙂 Skvěle myje lamino a další lesklé povrchy, v nouzi nejvyšší se mi s ním podařilo vyčistit i razítkovací barvu z natřené nelakované komody (zblízka je vidět, že barva trošičku utrpěla, ale běžné oko to nepozná).

Spotřebiče – lednička, pračka, myčka – nastříkat, setřít švédskou utěrkou. U menších spotřebičů (kávovar, konvice, topinkovač) stříkám na utěrku a tou pak utírám.  Na hodně zamaštěnou digestoř stačí nastříkat, rozložit na povrch digestoře papírové utěrky a nechat působit (obvykle stačí 30 minut, když ne, nechat přes noc).

Úklid koupelny – skvělý na koupelnové skříňky, zrcadla, obklady… Používám ho i na vnější stranu sprchového koutu – na vanu a sprchu zevnitř dávám přednost Čističi koupelen (máme tvrdou vodu a vodní kámen býval naším stálým přítelem). Univerzální čistič složku proti vodnímu kameni neobsahuje, čistič koupelen ano.

Odstraňování samolepek – moje děti milují nálepky. Na skříních, na oknech, na podlaze… Pro snadné odlepení je stačí nastříkat univerzálním čističem a nechat provlhnout – pak je stačí sloupnout nebo setřít hadrem/houbičkou. Neúspěch jsem zaznamenala pouze u slevové samolepky z Ikea na troubě, která držela doslova a do písmene jak helvétská víra 🙂 Po třech letech marných pokusů jsem nakonec slavila úspěch až s Odstraňovačem etiket (30 vteřin a byla beze stopy pryč).

„Tak ti pěkne děkuju… Nedělní úklid jsem vskutku neplánovala… 😀 Kdyby nelilo, umyju i okna… 🙂

 

kamarádka Magda po prvním vyzkoušení

Pár dalších tipů, které jsem zatím nezkoušela:

Na prádlo – na mastné skvrny na oblečení a utěrkách nalít neředěný univerzální čistič a nechat působit do dalšího praní. Údajně funguje i na skvrny od propisovačky či olejový šmír.

Přidání 20 ml k pracímu cyklu pomůže odstranit maz kolem gumy a hadice (asi bych to nezkoušela při běžném praní oblečení, ale třeba s hadry na podlahu…)

Na mytí auta – přípravek je ekologický, takže klidně můžete mýt na trávě na zahradě.

Na předmytí nádobí do myčky – párkrát stříknout na špinavé hrnce a nechat působit, pak nechat běžně umýt v myčce. 2 střiky naředěného univerzálu přímo do myčky zlepší čistící sílu tablety/prášku.

Na skvrny na koberci a čalouněném nábytku – nařeďte si čistič do lavoru, napěňte a pěnou jemně čistěte.

Na voskovky na zdi – vyzkoušejte ředěný sprej, když nebude stačit, tak neředěný čistič. Vyzkoušejte na skrytém místě – ne každá barva čištění vydrží.

Proti mšicím a dalšímu hmyzu – čistič rozředěný v poměru 1:19 (25 ml čističe na 475 ml vody) můžete opatrně nastříkat na květiny napadené mšicemi. Stříkat je třeba pouze na stonky větších rostlinek a ne za slunečného dne (slunce by mohlo rostliny spálit). Univerzální čistič s levandulovou vůni obecně odpuzuje hmyz.

Na ruce od smůly a šmíru – čistič je bezpečný i při použití přímo na kůži, díky velké odmašťovací síle tak pomáhá umýt i jinak těžko odstranitelnou špínu. V nouzi nejvyšší ho prý můžete použít i na tělo či vlasy – ale pozor, odmašťuje opravdu hodně…

Výrobce drogerie a kosmetiky Eurona svoje výrobky prodává formou přímého prodeje – neseženete je tedy v drogerii, ale pouze u poradců Eurona nebo přímo na webu Eurony v e-shopu. Z cen, které jsou uvedené u výrobků, můžete už u první objednávky získat 16% slevu, stačí v objednávce zadat vstupní heslo pro hosta 420-7645911681

Poštovné je 90 Kč, u zásilek v hodnotě 1500 Kč (v cenách před slevou) zdarma. Zásilky vozí společnost DPD, platit lze na dobírku (bez příplatku), nebo předem kartou. K první objednávce dostanete zdarma katalog výrobků, u objednávek nad 2000 Kč (před slevou) obdržíte navíc vzorník aviváží.

Výrobky Eurona s trvale výhodnější cenou

Nakupte si sami na https://www.euronabycerny.com/ a získejte tak trvale cenu bez 20% marže. Při zadání hesla pro hosta 420-7645911681 se stanu Vaším osobním poradcem a poradím nejen s použitím a dávkováním.

  

Po kliknutí na odkaz by se heslo mělo načíst automaticky. Sleva vám bude odečtena v košíku před potvrzením objednávky.

Chcete nakoupit ještě výhodněji?

Přečtěte si Jak ušetřit 1223 Kč při prvním nákupu.

 

Eurona by Cerny

Ekologická bytová kosmetika

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This